Wyświetlono wiadomości wyszukane dla zapytania: Starostwo Powiatowe w Brzegu

Temat: Kolejne pieniądze unijne dla Powiatu Brzeskiego
Do Starostwa Powiatowego w Brzegu dotarła informacja, że złożony do Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego projekt pod nazwą „Poprawa dostępności do świadczeń medycznych poprzez zakup specjalistycznej aparatury i urządzeń medycznych w Brzeskim Centrum Medycznym w Brzegu” został pozytywnie oceniony w trakcie oceny formalnej i merytorycznej i decyzją komisji konkursowej skierowany do realizacji.
Wartość projektu – 1,9 miliona zł. Projekt został opracowany przez Wydział Promocji i Inicjatyw Gospodarczych Starostwa Powiatowego w Brzegu, a następnie złożony w ramach poddziałania

– Stacjonarna opieka medyczna. Sprzęt medyczny przeznaczony będzie do bloku operacyjnego, oddziału ginekologiczno-położniczego, poradni endoskopowej i zakładu opieki leczniczej brzeskiego szpitala.

Starosta Brzeski Maciej Stefański został zaproszony w dniu 9 lipca br. do Urzędu Marszałkowskiego na spotkanie z Zarządem Województwa Opolskiego w celu omówienia szczegółów dofinansowania.

Źródło;Brzeg24


Temat: Brak okulisty w Brzegu.
Sprostowanie. Na stronie Starostwa Powiatowego w Brzegu znalazłem informację aktualną na dzień 01.01.2007:

1. NZOZ „SANITAS” s.c.
1.Poradnia Okulistyczna ul. Trzech Kotwic 11b
- w nagłych przypadkach osobiście w godzinach pracy poradni
Czas pracy Poradni :
poniedziałek, wtorek, piątek - 800 -1300
środa, czwartek - 800 -1800

2. Gabinet Okulistyczny Barbara Duber ul. Nysańska 4-6
A co z nagłymi przypadkami poza godzinami pracy poradni?

Źródło: http://www.brzeg-powiat.p...=1&limitstart=1

Temat: I Turniej Halowej Piłki Nożnej Radnych
Grupa I
SP Brzeg - UM i G Niemodlin 1:2; UG Popielów - UM Kluczbork 2:1; SP Brzeg - UG Popielów 2:7; UM i G Niemodlin - UM Kluczbork 5:1; SP Brzeg - UM Kluczbork 2:6; UM i G Niemodlin - UG Popielów 3:3
1. UG Popielów 3 7 12:6
2. UM i G Niemodlin 3 7 10:5
3. UM Kluczbork 3 3 8:9
4. SP Brzeg 3 0 5:15

Grupa II
UG Lubsza - UM i G Grodków 0:6; RM Brzeg - Dziennikarze 2:2; UG Lubsza - RM Brzeg 0:7; UM i G Grodków - Dziennikarze 3:4; UG Lubsza - Dziennikarze 0:1; UM i G Grodków - RM Brzeg 2:0
1. Dziennikarze 3 7 7:5
2. UM i G Grodków 3 6 11:4
3. RM Brzeg 3 4 9:4
4. UG Lubsza 3 0 0:14

Półfinały:
UG Popielów - UM i G Grodków 6:1; UM i G Niemodlin - Dziennikarze 3:0

Mecz o 7. miejsce: SP Brzeg - UG Lubsza 5:1
Mecz o 5. miejsce: RM Brzeg - UM Kluczbork 1:4
Mecz o 3. miejsce: UM i G Grodków - Dziennikarze 7:1
Finał: UM i G Niemodlin - UG Popielów 0:1

Końcowa kolejność:
1. Urząd Gminy Popielów
2. Urząd Miasta i Gminy Niemodlin
3. Urząd Miasta i Gminy Grodków
4. Brzescy Dziennikarze
5. Urząd Miasta Kluczbork
6. Rada Miasta Brzeg
7. Starostwo Powiatowe Brzeg
8. Urząd Gminy LubszaTemat: Koniec szczepień
Koniec szczepień

Powiatowy Inspektor Sanitarny Beata Rozmus i starosta powiatu brzeskiego Maciej Stefański zorganizowali 16.04.br. w brzeskim Ratuszu spotkanie lekarzy i pielęgniarek BCM i PZOZ z Ordynatorem Oddziału Intensywnej Terapii Medycznej Szpitala Wojewódzkiego w Opolu - Józefem Bojko. W spotkaniu oprócz 62 lekarzy i pielęgniarek uczestniczyli również: Wojewódzki Inspektor Sanitarny Krzysztof Kościów i Naczelnik Wydziału Zdrowia Starostwa Powiatowego w Brzegu Anna Niesłuchowska. Józef Bojko odpowiadał na pytania i wątpliwości lekarzy dotyczące aspektów wczesnego rozpoznawania klinicznych objawów sepsy meningokokowej, oraz odpowiadał na pytania lekarzy dotyczące m.in. szczepień ochronnych. Na spotkaniu ustalono m.in., że nie ma najmniejszej potrzeby szczepienia lekarzy i pielęgniarek, natomiast szczepienia dzieci spoza wyznaczonej do szczepień populacji nie są obowiązkowe i zależą od decyzji rodziców, są polecane przez epidemiologów. Szczepienia obowiązujące zagrożoną populację (wiek od 11 d0 19 lat) dobiegły końca.
Rzecznik prasowy starosty
Brygida JakubowiczTemat: Pytanie do Samorządu Powiatu
Chciałabym tylko sprostować tutejsze wypowiedzi i naprowadzić na wątek w temacie. Otóż Urząd Miasta zajmuje się (m.in. oczywiście!) planami miasta Brzeg, a Starostwo Powiatowe - planami powiatu. A UW - planami województwa. Jak zrozumiałam - w tym temacie chodzi o plan powiatu brzeskiego.
Zanim się jednak zacznie rzucać jakieś oskarżenia i pomówienia, co do zasadności wydawania środków na promocję (czy to powiatu czy to miasta), może warto sprawdzić, dlaczego tak się dzieje. Każda jednostka budżetowa realizuje zadania zawarte w budżecie na dany rok, w miarę posiadania środków. I jeśli we wrześniu ktoś nagle wpadnie na pomysł realizacji czegoś, co na dany rok nie zostało zaplanowane lub / i nie ma na to rezerwowych środków, to nie ma możliwości realizacji!
Więc może po prostu Starostwo nie miało przewidziane w budżecie na taki cel środków, a z pustego i Salomon nie naleje...
Ponadto potrzeb różnego rodzaju jest tak wiele, że trudno oczekiwać spełniania wszystkich życzeń w jednym czasie.
Bajka o złotej rybce, to po prostu tylko bajka.Temat: II Mistrzostwa Opolszczyny Policji w halówce
W najbliższą sobotę w hali przy ulicy Oławskiej odbędą się II Mistrzostwa Województwa Opolskiego Policji w halowej piłce nożnej. W zawodach zagra 12 zespołów:
KPP Brzeg
KMP Opole
KWP Opole
KPP Prudnik
KPP Nysa
KPP Głubczyce
KPP Kluczbork
I KP Opole
KP Ozimek
SAT Opole
SPPP Opole
KPP K-Koźle

Mistrzowskiego tytułu bronią policjanci z Nysy, ale z pewnością brzeżanie postarają się o to, by puchar pozostał w Brzegu. Zapraszamy kibiców do dopingowania naszych stróżów prawa.

Sponsorzy: Burmistrz Miasta Brzeg, Starostwo Powiatowe, MOSiR Brzeg, KWP Opole, ZW NSZZ PolicjantówTemat: kawał... =]

Wg Starostwa Powiatowego w Brzegu, siedziba starostwa znajduje się w... Brzegu Dolnym.
Nie wierzycie, popatrzcie:
http://www.bip.gov.pl/subjects/view/6099Czepiasz się "troszkę się pomylili"

[ Dodano: 2009-03-03, 12:30 ]Temat: [Oława] Inwestycje drogowe
Przebudowa wiaduktu w Jelczu–Laskowicach

Starostwo Powiatowe w Oławie informuje o przystąpieniu do realizacji przebudowy wiaduktu nad torami PKP w Jelczu - Laskowicach w ciągu drogi powiatowej nr 1551 D - ulica Oławska. Przebudowa obejmie również odcinek ulicy Oławskiej od ronda do obiektu mostowego. Planowane zakończenie robót - 30 listopada 2008 r.Prace wykonuje firma GRÖTZ POLSKA Sp. z o.o. z Częstochowy i Przedsiębiorstwo Robót Drogowo - Mostowych w Brzegu.

Przepraszamy za utrudnienia w ruchu.

źródło: Starostwo Powiatowe

http://www.osi.olawa.plTemat: kawał... =]
Wg Starostwa Powiatowego w Brzegu, siedziba starostwa znajduje się w... Brzegu Dolnym.
Nie wierzycie, popatrzcie:
http://www.bip.gov.pl/subjects/view/6099
Temat: lekarze w Brzegu
Czyli od ponad 5-ciu lat u ortopedy bez zmian. To zdaje się działka Starostwa Powiatowego z Brzegu, a nie bliżej nieokreślonych niesprzyjających układów. Całkiem podobnie jak u okulisty. Czy przez 5 lat nic nie można było zrobić w tej sprawie? Jak było wcześniej nie mam pojęcia.Temat: Powiat nytyski
Warto zbadać krótki epizod Nowego Stawu jako "stolicy" powiatu nytyskiego. Znalezione w sieci: http://pl.wikipedia.org/wiki/Powiat_nytyski
Dodam tylko, ze powiat nytyski obejmował tereny dawnego Wolnego Miasta Gdańska położone na prawym brzegu Wisły (chyba bez pasa nadmorskiego). Czy ktoś posiada informacje dotyczące Delegatury starostwa powiatu gdańskiego - jej przewodniczącego, siedziby oraz składu osobowego?
Temat: Oświadczenie Starosty
W dniu wczorajszym zadzwonił do mnie Pan ze Starostwa, poprosił o skasowanie tematu, na moją wiadomość, że nie mogę kasować tak od siebie tematów, poinformował mnie, że sprawa jest już skierowana do prokuratury. A Starosta wkrótce wyda oświadczenie.

Oddzwoniłem na numer z którego dzwonił ten pan i na dzień dobry usłyszałem "Starostwo Powiatowe Wydział Promocji", czyli telefon był ze starostwa, nie wnikam czy był wykonany na prośbę od Pana Starosty czy też nie, bo nie mnie sądzić, dla mnie ważne, że telefon był od starostwa.

Po pewnym czasie zadzwonił do mnie Rzecznik Prasowy Policji w Brzegu z prośbą o podanie adresu na jaki ma wystosować prośbę o udostępnienie IP użytkownika, wtedy postanowiłem przesunąć cały temat do działu ukrytego, by nikt nic nie mógł w nim zmienić.

Nie mnie sądzić, bo od tego są sądy. Jednocześnie informuję, że temat został ukryty nie ze względu na telefon ze starostwa, a po informacji od Policji.

CO do samego tematu, to i owszem, my jako społeczeństwo powinniśmy rozliczać rządzących, ale moim skromnym zdaniem wchodzene w życie prywatne jest już trochę nie na miejscu.Temat: Kryształ Roku
Za nami tradycyjne Spotkanie Noworoczne Powiatu Wołowskiego. W związku z żałobą narodową, ogłoszoną po tragedii lotniczej, uroczystość miała skromniejszą formę, nie odbył się m.in. zaplanowany koncert kolęd.

W piątek 25 stycznia Sala Sesyjna Starostwa Powiatowego w Wołowie zapełniła się gośćmi z terenu powiatu i nie tylko. Na uroczystość przybyli samorządowcy, przedstawiciele służb, inspekcji, organizacji pozarządowych, przedsiębiorcy. Tradycyjnie w trakcie spotkania wręczone zostały Honorowe Nagrody Starosty Wołowskiego Kryształy Roku 2007. Nagroda przyznawana jest corocznie osobom i instytucjom, które wniosły w minionym roku szczególny wkład w działania na rzecz rozwoju Powiatu Wołowskiego. Ideą nagrody jest jednocześnie promowanie ciekawych inicjatyw, które nie zawsze są dostrzegane, a jednak warte docenienia. W tym roku Kryształy Roku 2007 otrzymali: 1. HARCERSKA ORGANIZACJA WYCHOWAWCZO-PATRIOTYCZNA "CICHOCIEMNI" z Brzegu Dolnego 2 KLUB HONOROWYCH DAWCÓW KRWI "ROKITA" W BRZEGU DOLNYM działający przy Zespole Szkół Zawodowych 3 ZESPÓŁ BLUE RAINCOAT z Wołowa.

powiatwolowski.plTemat: Powitajmy Lato Ratując Ludzkie Życie
z terminarza jaki znalazłem na stronie www.krewniacy.pl wynika, iż

Zbiórki krwi - harmonogram akcji wyjazdowych RCKiK w Opolu


2007-06-19
Opole
11.00 -17.00
Plac Wolności

2007-06-22
Namysłów
9.00 - 12.00
Plac Wolności 12A
Starostwo Powiatowe

2007-06-23
Brzeg
9.00-12.00
ul.Sportowa
Stadion Miejski w Brzegu

2007-06-25
Grodków
9.00 - 12.00
Rynek

2007-06-26
Opole
11.00 -17.00
Plac Wolności


by więcej dowiedzieć się dlaczego akcja zbierania krwi się nie odbyła..... ponapastuje znajomych w Namysłowie czy u nich zaplanowana akcja się odbyła, zaś w poniedziałek sprawdzę czy RCKiK pojawiło się w Grodkowie..... no i 26 VI w Opolu....

namyśl przyszedł mi też jeden powód: strajk w służbie zdrowia.....co byłoby totalną głupotą bo tu nie chodzi o pieniądze, lecz chęć uratowania komuś życia.....

swego czasu w Brzegu na Rynku miały odbyć się jakieś bezplatne badania i wtedy również nikogo nie było.......

swoją drogą skoro Opolskie Centrum Kriodastwa olało temat zbiórki krwi w Brzegu....trzeba porozmawiać z Paniami w szpitalu czy nie można byłoby przeprowadzić takiej akcji na terenie powiatu brzeskiego z ich udziałem.... czyli np. wyznaczyć jeden czy dwa dni w tygodniu gdy moglibyśmy oddać krew.....

bo chęć do oddania krwi jednak mamy;Temat: Spor o parkingi... starostwo, zus


obok mojej firmy jest praking starostwa powiatowego
i ZUS-u, nasi pracownicy ze wzgledu na brak miejsc
prakuja na parkingu starostwa zajmujac okolo 40% wolnych miejsc
dlugo nie trzeba bylo czekac na postawienie tabliczki parking
tylko dla pracownikow starostwa :(
tylko jakim prawem mozna sobie robic parking publiczny


Skoro jak sam piszesz "jest parking starostwa" ..
to moze on od poczatku nie byl publiczny.


na prywatny tymbardziej ze jest to instytucja publiczna
dowiedzialem sie pokatnie ze beda sypac sie mandaty
za zajmowanie tych miejsc? nie jest to przypadkiem jakies bezprawie
typu co wolno wojewodzie ..................


Superekspress i GW pewnie sie tym z przyjemnoscia zainteresuja :-)


faktem jest ze miejsc jest malo, ale jakos trzeba z tym zyc,
w zusie miejsca tez wypchane po brzegi
co robic w tej sytuacji?


Formalnie ? Kupic/wynajac kawalek terenu w poblizu i zrobic sobie
prywatny parking. Albo zmienic siedzibe na taka w ktorej nie bedzie
problemow. Wybudowac sobie siedzibe z parkingiem podziemnym ..

Bo jest jeszcze jedno wyjscie .. miasto niech wprowadzi strefe
platnego parkowania, zlotowka za godzine .. ale z tego nie beda
zadowoleni ani urzednicy ani wy. Ale moze zadowoleni beda petenci
klientow :-)

J.

Temat: Zaproszenie, musisz tam być !!
Brzeskie Stowarzyszenie Promocji Zdrowia oraz Ochotnica Straż Pożarna Powiatu Brzeskiego zaprasza Na zawody sportowo – pożarnicze (ćwiczenia bojowe, tor przeszkód) połączone z imprezą plenerową, której celem jest zbiórka publiczna na utworzenie „Pracowni Mammograficznej” i „Pracowni Endoskopowej” w Brzegu (koszt 2.600.000 zł)

W programie przewiduje się m.in. pomiar: ciśnienia tętniczego, cukru, cholesterolu i spirometrii, oraz porady medyczne m.in.: chirurga, ortopedy, urologa, dermatologa i radiologa. Atrakcje – pokaz japońskich sztuk walki, tańce sportowe, pokazy ratownictwa medycznego.

Zbiórkę publiczną przeprowadzają harcerze ZHP z Brzegu.
Niedziela 23.09.br. godz. 13.00
Stadion Miejski w Brzegu

Źródło: Starostwo PowiatoweTemat: Spor o parkingi... starostwo, zus
no i stalo sie
obok mojej firmy jest praking starostwa powiatowego
i ZUS-u, nasi pracownicy ze wzgledu na brak miejsc
prakuja na parkingu starostwa zajmujac okolo 40% wolnych miejsc
dlugo nie trzeba bylo czekac na postawienie tabliczki parking
tylko dla pracownikow starostwa :(
tylko jakim prawem mozna sobie robic parking publiczny
na prywatny tymbardziej ze jest to instytucja publiczna
dowiedzialem sie pokatnie ze beda sypac sie mandaty
za zajmowanie tych miejsc? nie jest to przypadkiem jakies bezprawie
typu co wolno wojewodzie ..................
faktem jest ze miejsc jest malo, ale jakos trzeba z tym zyc,
w zusie miejsca tez wypchane po brzegi
co robic w tej sytuacji?
Temat: Przetarg na przebudowę stacji Brzeg (wraz z przyległościami)
kwm

Jeśli wiesz coś o tym spotkaniu w Grodkowie, to proszę napisz szerzej - może w wątku z Apelem Brzeg - Nysa. Kiedy to było i co tam było?

Jak wiadomo, myśmy wystosowali taki sam apel do wszystkich Burmistrzów, Starostów i Wójtów Gmin z prośbą o odpowiedź, czy zostały wysłane do UM jakieś pisma. Na razie odpowiedział tylko Starosta Powiatu Brzeskiego Maciej Stefański (za co bardzo dziękujemy). Co nie znaczy, że nikt inny nic nie zrobił - być może po prostu nam (jeszcze) nie odpisano.

Pismo Burmistrza Grodkowa do UMWO byłoby tu jednym z kluczowych dla sprawy reaktywacji Brzeg - Nysa. Dodam: całkiem realnej w grudniu 2008!

Jednak o tych sprawach piszmy raczej w wątki wiadomym. W związku natomiast z przetargiem na modernizację stacji Brzeg jedno jest pewne: linia do Nysy przetrwa i będzie miała się dobrze (nawet jeśli na razie bez mijanki). Ale myślę sobie po cichu że jak już pociągi wrócą na stałe - bo nie wyobrażam sobie inaczej - to za kilka lat i mijankę DASIĘ zrobić. To jest kwestia "tylko" ok. 1,5 - 2 mln zł.Temat: Kamienica Pod ModrzewiemKamienica Pod Modrzewiem jest położona w zachodniej, cichej części Brzegu, gdzie w sąsiedztwie przeważa zabudowa jednorodzinna, jednokierunkowe uliczki, dzięki czemu nie ma intensywnego ruchu ulicznego. Inwestyca znajdują się w pobliżu wielu instytucji (Urząd Miasta, Starostwo Powiatowe, Policja, Urząd Miar i Wag), krytej pływalni (Aquapark), sklepów (InterMarche, BricoMarche), apteki (Apteka Pod Świerkiem), szkół i przedszkoli (Zespół Szkół Nr 2, SP Nr 5, Przedszkole Nr 3). Blisko stąd także do parków (Park Wolności im. J.Peppela, Park Nad Fosą) ale i do centrum miasta. Ulica Wileńska, przy której znajduje się kamienica, posiada także dobry dojazd do ulicy Wrocławskiej, co usprawnia wydostanie się z Brzegu w kierunku Oławy oraz Wrocławia.

Więcej tutaj - http://kamienicapodmodrzewiem.mieszkania-brzeg.pl/Temat: Spor o parkingi... starostwo, zus| obok mojej firmy jest praking starostwa powiatowego
| i ZUS-u, nasi pracownicy ze wzgledu na brak miejsc
| prakuja na parkingu starostwa zajmujac okolo 40% wolnych miejsc
[...]
| faktem jest ze miejsc jest malo, ale jakos trzeba z tym zyc,
| w zusie miejsca tez wypchane po brzegi
| co robic w tej sytuacji?
Formalnie ? Kupic/wynajac kawalek terenu w poblizu i zrobic sobie
prywatny parking.


A idź z takimi pomysłami ;) Rozwiązać ZUS ;o
Temat: Brzeg24 Forum
Podsumuje to tak! Forum Mieszkańców Powiatu Brzeskiego nie powstało jako konkurencja dla Forum Brzeg, bo będzie t forum o zasięgu Powiatowym do którego przyczyni się Starostwo Powiatowe. W tej chwili konkurs został rozszerzony na cały powiat i przedłużony do 31 listopada. Nie powiem co Brzeg24 planuje stworzyć nowego dowiecie się o tym jak wystartujemy! Forumbrzeg jest forumbrzeg do którego mam szacunek! Dziękuje. Wszelkie pytania należy przesyłać na adres: pytania@brzeg24.plTemat: Na rowerze...

Trasa na dziś:
Rudnik nad Sanem - Dwór - Chałupki - przeprawa promowa - Bieliny - Wólka Bielińska - Bieliniec - Ulanów - Kolonia Przędzel - Rudnik nad Sanem.
Dwie - trzy godziny...

A przez San z Chałupek do Bielin? Czyżby jakiś prom kursował?

Tak, kursuje.
Przewoźnik siedzi po stronie Bielin i wystarczy go zawołać i podpłynie.
Opłacany jest przez Starostwo Powiatowe w Nisku i z tego co wiem nie pływa cały dzień tylko w określonych godzinach.
Trzebaby popytać w Starostwie.
Blieliński brzeg jest pięknie zrobiony z asfaltem do samego Sanu.
Rudniki brzeg - no cóz - my poszliśmy w stronę natury, nie regulowania naturalnych praw przyrody, więc zjazd do promu wygląda trak samo od 80 lat. Za wyjątkiem małego przystanku dla młodzieży oczekującej na prom.
Ale przepłynąc San tym promem (właściwie to łódka) to niezapomniane przeżycie. Wkładasz do łodzi rower, siadasz sobie na skraju, rękę w wodzie moczysz.
Ludzie mówią, że od kilku lat przewoźnikiem jest młody chłopak, który nie pije! A wśród rzecznych przewoźników to rzadkość...
Temat: Radość w poezji dziecięcej
Pod takim hasłem już szósty raz spotkali się mali recytatorzy w POWIATOWYM KONKURSIE RECYTATORSKIM. INICJATOREM I ORGANIZATOREM KONKURSU JEST PCE W ZGORZELCU. Tym razem małych recytatorów gościł Górniczy Dom Kultury "Kubuś". Tradycją już jest, że oprócz punktowych miejsc w trzech poziomach nauczania, wybierano również ulubieńca publiczności. Wypełniona sala po brzegi zdecydowała, że tym razem nagrodę publiczności otrzymał WIKTOR SEREDYŃSKI - SP PIEŃSK.

W poziomie klas I:
I miejsce - ANNA PRUDZIENICA - SP OSIEK ŁUZYCKI
II miejsce - WIKTOR SEREDYŃSKI - SP PIEŃSK
III miejsce - JĘDRZEJ BIERNACKI - SP-3 ZGORZELEC

W poziomie klas II:
I miejsce - AMADEUSZ BUDNIAK - SP-3 BOGATYNIA
II miejsce - ADAM KRZYWONOS - SP-5 ZGORZELEC
III miejsce - ANGELA JAROSZ - SP DŁUŻYNA DOLNA

W poziomie klas III:
I miejsce - NATALIA WĘCKOWSKA - SP-3 BOGATYNIA
II miejsce - MATEUSZ GURDZIEL - SP OSIEK ŁUŻYCKI
III miejsce - KINGA KOCIEŁOWICZ - SP-2 ZGORZELEC

Dyrektor PCE Zuzanna Oleszkiewicz wręczyła dyplomy i upominki wszystkim uczestnikom etapu powiatowego. Laureaci otrzymali piękne książki.
Oprawę artystyczną przygotowała Pani Danuta Felińska z SP-3 w Zgorzelcu. Pierwszaki - tancerze w strojach krakowskich urzekli widownię.
Na zakończenie wszyscy uczestnicy konkursu oraz mali artyści spotkali się na wspólnym, słodkim poczęstunku. Dyrektor PCE oraz cały Zespół Doradców Metodycznych serdecznie gratuluje laureatom oraz osobom, przygotowały swoich podopiecznych do etapu powiatowego Konkursu Recytatorskiego kl. I - III.

Grzegorz Skwarczewski
Starostwo Powiatowe w ZgorzelcuTemat: KAMPANIE NA RZECZ TRANSPLANTACJI
Włoszczowa, 10 czerwiec 2009r.Sala Konferencyjna Starostwa Powiatowego.
Kolejna Kampania Wojewody Świętokrzyskiego Pani Bożentyny Pałki-Koruby " PRZESZCZEP TO DRUGIE ZYCIE".
O godz.9:00 z Alicją (Alicja Chachaj reprezentowała SCCS Zabrze) i Jacentym ustawiliśmy rollbanery, okleiliśmy 3-piętrowy budynek Starostwa i wszyscy wchodzący do Urzedu Skarbowego, Starostwa, Banku i innych instytucji otrzymywali serduszka i nasze oświadczenia woli wraz z materiałami Wojewody Świętokrzyskiego.
Punktualnie o godz:10:00 Jerzy Pyrek Pełnomocnik Wojewody d/s Niepełnosprawnych, nasz kolega otworzył spotkanie w sali wypełnionej po brzegi młdzieżą i nauczycielami szkół średnich.
Prezentacja związana z transplantacją, pozyskiwania narządów, życia ludzi po przeszczepie serca i innych organów trwała ponad 45 min.
Ja zabrałem głos w imieniu ludzi po transplantacji serca i płuc.
Przedstawiłem bogactwo naszego życia, sport, praca, rekreacja, nasze spotkania, nasza radość i nasz dług, który spłacamy do końca naszych dni.
Podkreśliłem życie naszej młodzieży, która studiuje, zakłada rodziny, rodzi dzieci, boryka się z problemami, jak każdy w naszym kraju.
Była dyskusja ,wróciły nadzieje,że ze świadomym oddawaniem organów będzie u nas lepiej.
Dziękujemy Włoszczowej za gościnę i młodzieńczą atmosferę.

-JanekTemat: [03.05.2007r.] Święto 3 Maja
Starosta powiatu brzeskiego Maciej Stefański oraz burmistrz Brzegu Wojciech Huczyński serdecznie zapraszają mieszkańców miasta na uroczystości związane z rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
W programie:
10.00 - uroczysta msza święta polowa na dziedzińcu Zamku Piastów Śląskich;
11.15 - składanie kwiatów pod tablicą pamiątkową w kościele p.w. Krzyża Świętego;
11.40 - salwa honorowa oraz przemówienie burmistrza Brzegu Wojciecha Huczyńskiego;
12.15 - koncert okolicznościowy;
13.40 - okolicznościowa wystawa w Muzeum Piastów Śląskich.
W ramach koncertu na zamkowym dziedzińcu zaprezentowane zostaną znane i lubiane melodie w programie „Operetka i opera. O miłości i z humorem”. Wystąpią soliści: Agnieszka Maciejewska (sopran), Monika Michaliszyn (sopran), Barbara Krahel (mezzosopran), Pavlo Tolstoy (tenor) i Tomasz Oszczak (bas). Prowadzenie: Marta Jaroszewicz. Zaprezentują m.in. utwory z przedstawień: „Aida”, „Traviata”, „Carmen”, „Trubadur”, „Zemsta nietoperza”, „Księżniczka Czardasza”, „Hrabina Marica”, „Baron Cygański”. A wszystko to rozgrywać się będzie w romantycznej zamkowej scenerii.

Wstęp na uroczystości oraz na koncert jest bezpłatny.

Sławomir Mordka
Rzecznik prasowy Urzędu Miasta w BrzeguTemat: Oświadczenie Starosty
CYTUJĘ: Po pierwsze akurat za promocje Brzegu odpowiada odpowiedni wydział Urzędu Miasta..więc pustynia, o której piszesz może tyczyć powiatu (żeby zachować ścisłość)...

Dostrzegam pewną nieścisłość, albo zapomniałeś "nie", albo chciałeś napisać "miasta".
A uprzednio wspomniany - Wydział Promocji i Inicjatyw Gospodarczych Starostwa Powiatu brzeskiego to niby czym się zajmuje???Temat: Przeprawa mostowa?!
Sytuacja komunikacyjna w powiecie brzeskim i samym Brzegu jest od dawna zła, dlatego w miejscowych planach zagospodarowania przestrzennego ujęto zapis planujący budowę obwodnicy przebiegającej przez gminę Skarbimierz, gminę Miasto Brzeg i gminę Lubsza.
Oczywiście, te zapisy są ważne, lecz nie decydujące, dlatego w swym artykule z marca 2007 r. zwracałem uwagę, iż nie ma ona szansy na realizację, jeżeli nie znajdzie się na „Liście projektów infrastrukturalnych” zgłoszonych przez Zarząd naszego Województwa, a następnie w planach ministerstwa infrastruktury. Trzeba przyznać, że od tego czasu Starosta Powiatu Brzeskiego wielokrotnie temat ten podnosił na spotkaniach z władzami wojewódzkimi, jak również zorganizował spotkanie samorządowców województwa opolskiego i dolnośląskiego w miesiącu listopadzie .

więcej na http://panorama.info.pl/i...d=1604&Itemid=1Temat: Plejada Świętych
31 października z ZOK Ząbkowice śl. miał miejsce konkurs o nazwie " Plejada Świętych" zorganizowany dla dzieci ze szkół podstawowych powiatu ząbkowickiego. Inspiratorem imprezy był ks. kanonik Krzysztof Ziobrowski, proboszcz parafii w Zwróconej.

W konkursie wzięli udział uczniowe z 26 szkół podstawowych. Wsród zaproszonych gości byli biskup pomocniczy Adam Babuch, Burmistrz Krzysztof Kotowicz oraz Starosta Powiatu Ryszard Nowak, który zafundował dla uczestników konkursu słodki podarunek.

Jurorzy oceniali strój strój świętych, rekwizyty oraz legendy o świetych opowiadane przez dzieci.
Barwne szaty i ciekawe opowieści zrobiły wielkie wrażenie na audytorium.

W przerwach miedzy prezentacjami występował chór muzyczny z Gimnazjum nr 1 w Ząbkowicach Śl, który potrafił wciagnąć w świetną zabawę całą salę, wypełnioną po brzegi.

Zaineresowanie konkursem okazali oprócz miejscowych redaktorów równiez dzienikarze z radia Wrocław i telewizji TVN24.

Naszą szkołe na konkursie godnie reprezentowali uczniowe klasy II. Wielkie brawa za odwagę.
W przyszły roku również odbędzie sie taki koknurs. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w zabawie - naprawdę warto!Temat: Drzewa nadrzeczne zagrożone
Oto odpowiedź z urzędu jaką otrzymałem w sprawie wycinki drzew nad rzeką w rejonie wylotu ul. Sportowej:

W odpowiedzi na pytanie skierowane do Burmistrza Prudnika dnia 29 marca 2009 r. w sprawie wycinki drzew w pobliżu ul. Sportowej w Prudniku , informuję ,że drzewa z obszarów położonych między linią brzegu a wałem przeciwpowodziowym , z wałów przeciwpowodziowych i terenów w odległości mniejszej niż 3 m od stopy wału usuwane są na podstawie decyzji starosty %u2013 podstawa prawna Ustawa o ochronie przyrody z dnia 16 kwietnia 2004 r / Dz. U .Nr 92, poz. 880 z późniejszymi zmianami /.
Uzyskano informację telefoniczną z Wydziału Ochrony Środowiska , Rolnictwa , Leśnictwa i Gospodarki Wodnej Starostwa Powiatowego w Prudniku ,że decyzja na wycinkę drzew w pobliżu ul. Sportowej została wydana w ubiegłym roku na wniosek Wojewódzkiego Zarządu Melioracji i Gospodarki Wodnej w Opolu Oddział w Prudniku .

Z-ca Burmistrza
mgr inż. Stanisław Hawron

z tego wynika że pozostałe drzewa są zagrożone wycinką a wymieniona w odpowiedzi ustawa zamiast chronić przyrodę pozwala urzedniką na jej niszczenie.Widzialem na filmach że na wałach kanałów sadzone sa specjalnie drzewa aby sytem korzeniowy umacniał wały.A tu sytuacja bezsensownie przeciwna,spruchniałe korzenie osłabiają wały powodziowe..Mieszkańcy nie będą mogli odpocząć w cieniu nad rzeką z powodu przepisów wyniszczających przyrodę..Temat: Przylądki Dobrej Nadziei, czyli spotkania artystów wsze
Witam!

Chyba już mogę oficjalnie zapowiedzieć, że długo oczekiwana przez wszystkich chwila nadchodzi . Z inicjatywy Anioła Dobrej Nadziei doszło do porozumienia i przełamania różnych animozji powstałych jakiś czas temu. Idea, która zakiełkowała podczas I Przylądków okazała się silniejsza - Przylądek Dobrej Nadziei, jakim stało się nasze miasto w 2006 roku wypalił trwałe ślady w duszach wielu ludzi.

Oto już podczas Dni Księstwa Brzeskiego, w dniu 1 maja 2008 roku na Zamku Piastów Śląkich słowa znów staną się ciałem i zamieszkają pieśnią i rymem między nami. W ramach Dnia Literatury, którego organizacji podjęło się kilka stowarzyszeń i osób, w tym Stowarzyszenie Żywych Poetów, Muzeum Zamek Piastów Śląskich i osoba Księcia Kozerskiego, Brzeskie Centrum Kultury, Urząd Miasta, Klub Garnizonowy, Starostwo Powiatowe, niżej podpisany i wielu innych, zapraszamy już dziś na:

II Spotkania Artystów Wszelkich "Przylądki Dobrej Nadziei"
pn. "Szczęście staje się chlebem..."

W programie konkursy i recytacje, słowo mówione i śpiewane, wieczorno nocne granie na dziedzińcu Zamku.

Z zapowiedzianych zespołów:

1. Cisza Jak Ta
2. Bez Jacka
3. Do Góry Dnem
4. Słodki Całus od Buby
5. Zbyszek "Faza" Biber

i inne.

Więcej szczegółów już wkrótce.

Bo tutaj jest Brzeg. Tu się zarzuca kotwicę. Więc już dziś powiedz Polsce, niech przybywa na banię z poezją. Na Przylądek Dobrej Nadziei, gdzie "Szczęście stanie się chlebem..." *

* Cytat z tekstu utworu "Dzień" grupy Do Góry DnemTemat: Wielkie Wodowanie 2009
Wielkie Wodowanie 2009 to już ten weekend będziemy sie wspólnie bawić nad brzegiem jeziora Czaple
O godz 18.00 odbędą sie zawody kajakowe

Oto składy osad , które wezmą udział w zawodach :

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Żninie
-st.kpt. Filipiak Paweł
-sekc. Kurowski Hubert

Komenda Powiatowa Policji w Żninie
-post. Adam Czarnecki
- mł.asp. Jarosław Pioterek

Starostwo Powiatowe w Żninie
-Natalia Różańska , Mariola Myszkowska
-Rafał Burchardt, Paweł Niewiadomski

Stowarzyszenie radioznin.pl
-Maciej Nowakowski
-Marcin Malecki

Urząd Miejski w Żninie
-Szymon Mrówczyński
-Karol Osiński

Oj będzie się działo

Życzymy wszystkim uczestnikom połamania wiosełTemat: Likwidacja szkoły na młynarskiej
Bartku T. zwykłego mieszkańca Brzegu nie obchodzi czy jest to Urząd Miasta, Urzad Gminy czy Starostwo Powiatowe....

po raz kolejny napiszę, iż narzekanie to jedno ale ile można czekać nawet na durne kosze na śmieci.....

tak samo w tym przypadku..... czemu WSHiE nie zostaje na Ofiar Katynia..... tak im tam żle.... czy wyremontowanie takiego obiektu <z cała pewnością w czasie wakacji, czyli przed październikiem> nie jest ciut podejrzane.....

zastanawia mnie fakt inny co likwidator szkoły chciał zrobić w tym miejscu i czy to nie było poprostu z góry zaplnaowanym działaniem >>>Temat: Prom Buraków będzie nieczynny w tym roku
http://www.zw.com.pl/artykul/2,275897.html

„Turkawką” z Łomianek na Białołękę
Małgorzata Kalińska 05-08-2008, ostatnia aktualizacja 06-08-2008 06:50

W piątek ruszy trzecia linia promowa przez Wisłę. Nowa przeprawa, na wysokości Młocin, również będzie bezpłatna.

Po stronie Łomianek prom ,,Turkawka” cumuje na wysokości Burakowa. Można tu dojechać polną drogą (przedłużeniem ul. Pastewnej) lub od strony parku Młocińskiego.

Na Białołęce prom ma wypływać z przystani na wysokości osiedla przy ul. Odkrytej (między ul. Ciołkosza a Książkową). – Dojazd wałem wiślanym od strony ul. Mehoffera (tuż za seminarium w prawo), a następnie ok. 1500 m w kierunku Jabłonny – mówi rzecznik Urzędu Miasta Łomianki Wojciech Asiński.

Na statku zmieści się ok. 20 osób. Dla rowerzystów przygotowano 12 stojaków. Prom ruszy nawet wtedy, gdy na brzegu czekać będą tylko dwie osoby. Przeprawa trwa ok. siedmiu minut.

Prom będzie pływał w godz. 9 – 20 w piątki, soboty i niedziele do końca września. Koszty jego funkcjonowania – miesięcznie to ok. 30 tys. złotych – pokryją wspólnie Łomianki, Warszawa i starostwo powiatu warszawskiego zachodniego.

Prom kursuje od sześciu lat. Zwykle ruszał pod koniec czerwca. Ale w tym roku były trudności ze znalezieniem armatora do jego obsługi. Wisłą pływa też prom „Pliszka” (z Podzamcza do zoo) oraz „Słonka” (z Cypla Czerniakowskiego na Saską Kępę).Temat: BIAŁY BLUES POEZJI - Stowarzyszenie Literackie w Ustce
Zygmunt Jan Prusiński

PERSPEKTYWA NIEDOŚCIGNIONEJ WIEDZY

Wobec wszystkich ważnych poetów
ty jesteś ostatni -
nie stój w kolejce,
to nic nie da.
A w takiej kolejce o miejsce
w pośmiertnej alei zasłużonych,
tylko poza miastem
możesz się stać alkoholikiem.

Przyjrzyj się,
ile morze na pólnocy ma
cierpliwości płukać brzeg lądu
do tego charakterystyczny dźwięk
podać ci lotem przestrzennym,
że nie musisz z domu wychodzić -
wystarczy okno otworzyć
pogłaskać skrzydło mewy
i dziewczęcy uśmiech
z ostatniego lata.

Gdybyś żył na południu
pisałbyś wiersze o skałach
różnych charakterów;
są skalne drzewa i sentymenty,
są skalne orły i krzewy wstydu,
są skalne pająki i wiatry w szczelinach.
Tajemnice te polegają
na inteligencji,
nic poza tym
bo zwiędnie nawet ogień
w twoich rękach.

12.11.2004 - Ustka

* * *

Wiersz z Antologii poezji pt. "Wiersze jak chabry w pszenicznym łanie" - Copyright Starostwo Powiatowe Słupsk 2005, ISBN 83-918641-6-2; Wstęp, wybór i opracowanie: Zbigniew Babiarz-Zych i Mirosław Kościeński; Zdjęcia Jan Maziejuk; Projekt okładki, skanowanie zdjęć, skład komputerowy i łamanie: Michał Wosik i Artur Wróblewski.Temat: Konkurs fotograficzny
Jury jeszcze nie do końca skompletowane:

- Beata Zatoń (Urząd Miasta Brzeg)
- Brygida Jakubowicz (Starostwo Powiatowe)
- Sebastian Bar (brzeg24.pl)
- Wojciech Telecki (brzeg24.pl)
- Łukasz Jasiński (forumbrzeg.pl) - w trakcie ustalania
- jeden z fotografów Brzeskich - w trakcie ustalania
- reporter NTO oraz/lub Radia Opole - w trakcie ustalania

Nagrody: do piątku będzie wszystko wiadomo... Na razie mogę zdradzić, że za 1 miejsce będzie wycieczka zagraniczna - Praga...

Sponsorzy:

- Biuro Turystyczne Columbus - Michał Jurek
- Firma komputerowa INET - Grzegorz Chrzanowski
- Sklep internetowy MAGNETX - Tomasz Kozłowski
- kolejni w trakcie dogrywaniaTemat: Nowa siedziba Zarządu Dróg
NOWA SIEDZIBA ZARZĄDU DRÓG
Brzeski Zarząd Dróg Powiatowych przenosi swoją siedzibę ze Skarbimierza do Brzegu. Koszt prac remontowych nowej siedziby wyniesie 70 tys. zł.

Biura i sprzęty ze Skarbimierza zostaną teraz przeniesione do Brzegu.
- Jest to związane z budową fabryki gum do żucia Cadbury, której część powstanie w miejscu, gdzie był Zarząd - powiedział sekretarz starostwa, Krzysztof Drozd. - Była pierwsza przymiarka, żeby siedziba była na terenie Zespołu Szkół Rolniczych w Żłobiźnie. Niestety koszty, jakie miałaby pochłonąć adaptacja tych obiektów przewyższały możliwości powiatu. W związku z tym dokonano jeszcze raz analizy nieruchomości i Zarząd Dróg Powiatowych znajdzie się w byłym internacie Zespołu Szkół Ekonomicznych w Brzegu przy ul. Wyszyńskiego.
Pomieszczenia w internacie na Wyszyńskiego powinny zostać zaadaptowane do połowy września.

Michał Cetnarowski
RADIO OPOLE, MMR

Źródło: info-brzeg.plTemat: Starostwo Powiatowe
Nowa strona Starostwa Powiatowego już ruszyła...

www.brzeg-powiat.plTemat: Rocznica Konstytucji 3 Maja
W ROCZNICĘ KONSTYTUCJI 3 MAJA

Uroczyste obchody 214 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja rozpoczęły się uroczystą mszą świętą z ceremoniałem wojskowym w Kościele Św. Mikołaja.

Uczestniczyli w niej m.in. kombatanci oraz władze miasta i powiatu (m.in. burmistrz Wojciech Huczyński, starosta Stanisław Szypuła, przewodniczący Rady Miejskiej Janusz Gil oraz przewodniczący Rady Powiatu Henryk Mazurkiewicz).
Po mszy okolicznościowe przemówienie na Placu Polonii Amerykańskiej wygłosił burmistrz Wojciech Huczyński.

Następnie w Muzeum Piastów Śląskich odbyła się połączona uroczysta sesja Rady Miejskiej i Rady Powiatu Brzeskiego. Zebrani (oprócz zaproszonych gości w sesji uczestniczyli również mieszkańcy Brzegu) najpierw wysłuchali hymnu polskiego w wykonaniu zespołu „I Solisti di Varsavia”.

Potem Romuald Nowak (dyrektor Panoramy Racławickiej we Wrocławiu) wygłosił interesujący wykład dotyczący obecności Konstytucji 3 Maja w sztuce. Chwilę później rozpoczął się koncert muzyki polskiej w wykonaniu zespołu „I Solisti di Varsavia”.

Po zakończeniu sesji starosta Stanisław Szypuła, burmistrz Wojciech Huczyński oraz powiatowy i miejski pełnomocnik ds. kombatantów – Brygida Jakubowicz i Stanisław Kowalczyk spotkali się ze środowiskiem kombatanckim.

Zaczerpnięto z www.info-brzeg.plTemat: Przedsiębiorcy powiatu brzeskiego.
Przedsiębiorcy powiatu brzeskiego

Mam przyjemność zaprosić Państwa na spotkanie poświęcone wsparciu
finansowania działalności mikro, małych i średnich przedsiębiorstw z
terenu powiatu brzeskiego.
Spotkanie organizowane przez Powiatowe Centrum Informacji Europejskiej i
Gospodarczej odbędzie się w dniu 27 marca ( wtorek ) 2007 r.
o godz. 10.00 w Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu.
Uczestniczyć w nim będą przedstawiciele banków działających na terenie
powiatu brzeskiego, Opolski Regionalny Fundusz Poręczeń Kredytowych,
Fundacja Rozwoju Śląska oraz Wspierania Inicjatyw Lokalnych, Euro Info
Centre oraz przedsiębiorcy z terenu powiatu.
Zaproszone instytucje przedstawią oferty pożyczek, kredytów z
wykorzystaniem poręczeń kredytowych przez fundusz poręczeniowy.
Przedstawione zostaną zasady udzielania poręczeń, zakres kredytowania,
wymagane dokumenty oraz niezbędne procedury.
Przedsiębiorcom zostaną przekazane informacje na temat pomocy w zakresie
programów Unii Europejskiej na lata 2007-2013.

Serdecznie zapraszam

Starosta Brzeski
Maciej StefańskiTemat: Co wyczyniają Radni Wawrzyński, Pec i Fijas!!!!????
One już wyszły. Pierwse z brzegu:
- pożyczanie sprzętu na niby testy

- wstrzymanie romontu oddziału położniczo-ginekologicznego, a jednocześnie nie wycofanie zamówienia na wyposażenie tego oddziału, co oznacza, że nowy sprzęt trafi do magazynu,

- wstrzymanie remontu z powodów politycznych (bo wynik wyborów do rady powiatu był niekorzystny!!!!!!!!!!!)

- wynik tych zaniechań to narażenie spółki na straty

- sztuczne robienie dodatniego wyniku poprzez wstrzymanie wydatków na wymianę sprzętu.

- wprowadzanie w błąd starostwo przez Radę Nadzorczą w kwestii bilansu spółki i rzekomej korekty tego bilansu w czerwcu(???!!!!!) w sytuacji, gdy bilans musi być zamknięty do końca I kwartału (ciekawostka, że głosili to ludzie, którzy ponoć spółkami kierują),

- uniemożliwianie wglądu w dokumenty spółki przez właściciela

- wprowadzanie w błąd właściciela i opinii publicznej

- próba wprowadzenia spółki i budżetu powiatu w zadłużenie, którego efektem musiałoby być niekorzystnie ekonomicznie sprywatyzowanie spółki (czytaj szpitala).Temat: Zmiana w Brzeskim Centrum Medycznym
W dniu dzisiejszym Zarząd Powiatu Brzeskiego podjął dwie decyzje związane z Brzeskim Centrum Medycznym: odwołał ze stanowiska dyrektora panią Alicję Cierpiał - dotychczasową Dyrektor i powołał na to stanowisko z dniem dzisiejszym pana Mariusza Grochowskiego.

Pan Grochowski był (do dziś) Naczelnikiem Wydziału Promocji i Inicjatyw Gospodarczych w Starostwie Powiatowym. Poza tym bardziej znany jest chyba z tego, że jest radnym miejskim i pełni funkcję Przewodniczącego Rady Miasta Brzeg.

Nawiasem mówiąc coś cienkie te nasze internetowe media żeby takiego newsa nie podaćTemat: Ochrona srodowiska
W dniu 09.05.2006 r. Zarząd Koła PZW Wałcz Miasto wystosował w imieniu swoich członków - pismo w sprawie czystości brzegów naszych jezior do Pana Zdzisława Tuderka - Burmistrza Miasta i do Pana Zbigniewa Drobnego - Przewodniczącego Rady Miejskiej Wałcza. W pismie zawarty jest protest naszego ponad tysięcznego wędkarskiego srodowiska przeciwko zamiarom wykorzystania obszaru Półwyspu Strączno na "działki rekreacyjne". Pismo otrzymuje do wiadomosci Starosta Wałecki - Rada Powiatu - Redakcje wszystkich lokalnych czasopism. zainteresowanych powyższą tematyka zapraszamy do "zakładki" "ochrona srodowiska" gdzie przytaczamy pełna treść pismaTemat: Otwarcie Izby Przyjęć
18 stycznia br. oddano do użytku nową Izbę Przyjęć. W uroczystym otwarciu udział wzięli: starosta Maciej Stefański, wicestarosta Ryszard Jończyk, sekretarz powiatu Krzysztof Konik, wicewojewoda Antoni Jastrzembski, dyrektor generalny Urzędu Marszałkowskiego Krzysztof Puszczewicz, dyrektor Narodowego Funduszu Zdrowia w Opolu Kazimierz Łukawiecki, dyrektor Brzeskiego Centrum Medycznego Mariusz Grochowski, burmistrzowie Brzegu i Grodkowa: Wojciech Huczyński i Marek Antoniewicz, wójt Gminy Olszanka Jerzy Dróbka, radna sejmiku wojewódzkiego Jolanta Malinowska, radni powiatowi, ordynatorzy, lekarze, pielęgniarki oraz pracownicy pogotowia ratunkowego.

więcej na http://panorama.info.pl/i...id=868&Itemid=1Temat: Bilety aglomeracyjne

Trochę martwi mnie ograniczenie idei systemu WKA tylko do województwa dolnosląskiego

Wg wstępnych rozmów - to akurat nie stanowi żadnego problemu.
Liczymy w chwili obecnej na przedstawienie przez UM Wrocław warunków oraz kalkulacji kosztów finansowych, jakie miałoby ponieść miasto Brzeg w przypadku włączenia do systemu.
Jednocześnie liczymy także, że możliwość współudziału w tym projekcie wezmą pod uwagę także inne gminy powiatu brzeskiego oraz samo Starostwo.
W momencie otrzymania konkretów - podejmiemy rozmowy również z nimi.Temat: Smród i swąd nie wiadomo skąd!
Nie ma siły. Wizytówka na samym wjeździe do powiatu musi być i szlus. Teren tej zajazdowni zaprojektowanej jako postojownia dla TIR-ów.....służy
raczej jako bezpłatna sralnia , ze szczególnym upodobaniem odwiedzana
przez ruską >TURYSTYKĘ< Naród ten raczej kulturą nie grzeszy,więc wali gdzie popadnie i to raczej z pewną premedytacją , bo jak tak dalej pójdzie to wkrótce każdy metr będzie dokładnie zasrany. I są przy tym szczęśliwi jak miałem okazję kilka razy zauważyć , że nikt nie żąda zapłaty, nikt lagą po
grzbiecie nie przeleci. Jednym słowem krajobraz przy którym płótna Picassa
bledną. Przy wiatrach nieco przychylnych, smród dociera czasem do centrum Gąsek , a śmieci roznosi od brzegów jeziora po / autostradę/. Wspominałem już na forum o tym arcyburdelu,- widocznie nie w tej tematyce co trzeba. Wiem że starosta bardzo zajęty liczeniem strat jakie generuje internat ZST więc podjąłem próbę zmobilizowania vice aby coś pogłówkowała w kierunku zrobienia raz na zawsze porządku w tym widowiskowym z szosy temacie. Wszystko na nic. czyli - TAK MA BYĆ !!! A może to temat- działka
zostawiony dla proboszcza i wiernych z Gąsek??? Już nic nie rozumiemTemat: Wydział Komunikacji

Potem piszą, że tablice rejestracyjne przeterminowały się, bo nie wiedzieli, że będzie nowy wzór. Nic dziwnego jak dzień zaczyna się od plotek a nie od przejrzenia, co się dzieje w Kraju.

I jeszcze jedno w ramach poinformowania. Decyzja o nowym wzorze tablic rejestracyjnych, zgodnym z wymogami UE nie jest jednorazowym wymysłem Starostw Powiatowych, ale nakazem odgórnym, którego nie można było przewidzieć i wprowadzić wcześniej. Z pewnością nie wie Pan, że każdy organ musi działać na podstawie i w granicach prawa, toteż działanie wcześniejsze, które miałoby na celu wprowadzenie nowych tablic byłoby samowolą, na którą nikt przyzwolenia nie wydał, ponadto tablice rejestracyjne są dostarczane poszczególnym wydziałom na terenie całej Polski z określonych ośrodków. W przypadku Wydziału w Brzegu - są one przywożone z Opola. Nie wiem zatem, skąd u Pana mylne przekonanie, że nieaktualne tablice to wyłącznie wina urzędników Starostwa. Podejrzewam, że gdyby Pan "przejrzał, co się dzieje w kraju", wiedziałby Pan doskonale, że takie skargi to chyba do Pana Boga można wnosić.
A w ramach wyjaśnienia - wniesienie skargi na działanie każdego organu w Polsce jest prawem przysługującym każdemu obywatelowi. Ale pewnie tego, Pan też nie wie...Temat: Likwidacja szkoły na młynarskiej

Bartku T. zwykłego mieszkańca Brzegu nie obchodzi czy jest to Urząd Miasta, Urzad Gminy czy Starostwo Powiatowe....

Ale może zanim zwykły mieszkaniec (nawet nie Brzegu) zacznie pod jakimś adresem rzucać podejrzenia sprawdziłby najpierw ten adres?
Temat: Kto jest odpowiedzialny za oznakowanie drogi ???

kto w Brzegu jest odpowiedzialny za oznakowanie dróg ??

Jak mantrę powtarzam: za samo oznakowanie odpowiedzialny jest zarządca drogi, a w mieście mamy ich sporo. Ale zgodę na takie czy inne oznakowanie wydaje (lub nie) starostwo Powiatowe.
Temat: Wielka draka w Żłobiźnie
Fałszywy alarm bombowy! 14-latek w rękach policji

Alarm bombowy wywołany wczoraj w godzinach popołudniowych okazał się fałszywym.

Policja w Brzegu ustaliła już numer telefonu oraz właściciela, z którego został wykonany telefon informujący o rzekomej bombie.

14-letni właściciel telefonu został już doprowadzony do Komendy Powiatowej Policji w Brzegu, gdzie został przesłuchany.
- Nastolatek nie przyznaje się do winy, twierdzi, że jego telefon został ukradziony i ktoś zadzwonił z jego numeru - mówi Mirosław Dziadek rzecznik brzeskiej policji.

Trwają czynności wyjaśniające, więcej informacji nie mogę udzielić w tej sprawie - dodał Dziadek.

Na miejsce zostały wezwane jednostki straży pożarnej z Państwowej Straży Pożarnej w Brzegu, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Brzegu, policjant z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu wraz z psem tropiącym, wyszkolonym na ładunki wybuchowe, pogotowie ratunkowe, gazowe oraz sztab kryzysowy Starostwa Powiatowego w Brzegu.

Jeżeli okaże się, że nastolatek wykonał telefon, będzie musiał ponieść koszty całej akcji. Nikt na chwilę obecną nie jest w stanie stwierdzić jaki może być koszt całej akcji ratunkowej.

Mieszkańcy Żłobizny do ostatniej chwili bali się o swoje domy. Przed północą wyszli przed swoje domy, z niecierpliwością czekając na rozwój akcji. Kilka sekund przed rzekomym wybuchu włączono wszystkie syreny.

- To była najgorsza chwila w moim życiu - mówi 67-letnia mieszkanka Żłobizny

Chwila ciszy, wszystko zamilkło stałam jak wmurowana. Nagle jeden strażak biorący udział w akcji podchodzi i mówi, abyśmy rozeszli się do swoich domów, bo nic nie znaleziono. Dopiero wtedy odetchnęłam z ulgą. Przypomniało mi się jak 9 lat temu, była podobna akcji. Na szczęście również był to żart - relacjonuje starsza kobieta.Temat: Dziecinnie proste hasło do serwerów
NTO.PL

Dopiero po naszej interwencji urzędnicy brzeskiego starostwa zmienili hasło umożliwiające zarządzanie stroną internetową powiatu.

Na razie nic nie wiadomo by ktoś miał "namieszać" w serwerach i samej stronie internetowej powiatu. Można było podszyć się pod administratora sieci wpisując nazwę użytkownika "admin" i hasło "admin 1".

- Owszem, że grzebanie w czyjejś stronie jest przestępstwem, jednak każdy mógł np. przebrać się, pójść do kafejki internetowej i po prostu włożyć na tą stronę co chciał. Dajmy na to pozmieniać warunki przetargów opublikowanych na stronie jako ogłoszenia albo po prostu wstawić w witrynę wszystko co mu się podoba - komentuje Tomasz Sokół, projektant stron internetowych. - Przyznam szczerze, że byłem zaskoczony informacjami o tak dziecinnie prostym haśle w tak poważnym urzędzie jakim jest starostwo powiatowe. Zostawiając takie hasło ktoś po prostu wykazał się dużą lekkomyślnością.

Również zaskoczony jest starosta brzeski.

- Natychmiast polecę to zmienić - zapewnił Maciej Stefański.

więcej na http://www.nto.pl/apps/pb...IAT05/368203702

RADIO OPOLE

Strona internetowa starostwa w Brzegu stała się dostępna hakerów, bo nie została odpowiednio zabezpieczona. Odkryli to młodzi informatycy – którzy zgłosili problem.

Administrator witryny popełnił istotny błąd, ponieważ podczas logowania, czyli rejestrowania się na stronie wystarczyło wpisać jako nazwę użytkownika: admin, a jako hasło – admin1. I to było główne zabezpieczenie całej dokumentacji zawartej na stronie starostwa. Tomasz Sokół, projektant stron internetowych, wyjaśnia - takie zabezpieczenia nie są skuteczne.

więcej na http://radio.opole.pl/?ka...wiecej&id=32221Temat: "Wąskotorówką nad morze"
http://www1.gazeta.pl/trojmiasto/1,35612,1538945.html

Po raz pierwszy od lat ruszy jutro żuławska wąskotorówka. Do końca czerwca
ma jeździć tylko w weekendy, ale już od 1 lipca będzie można z niej
korzystać codziennie.

Cała trasa, czyli odcinki: Nowy Dwór Gdański - Stegna Gdańska i prawy brzeg
Wisły - Sztutowo - miała być dostępna już od piątku, jednak w ostatnich
dniach skradziono kilkadziesiąt elementów łączących szyny. - Trwa
uzupełnianie brakujących części. Przez dwa najbliższe weekendy pociągi będą
jeździć tylko na trasie Nowy Dwór Gdański - Stegna Gdańska. Od 1 lipca, już
codziennie, mają obsługiwać całą sieć - zapowiedział Jarosław Lipiński,
prezes Pomorskiego Towarzystwa Miłośników Kolei Żelaznych.

Historia kolei wąskotorowej na Pomorzu rozpoczyna się pod koniec XIX wieku.
Na początku XX wieku, w latach jej największego rozkwitu, sieć wąskotorówki
docierała do Gdańska, Malborka, Tczewa i wielu innych mniejszych
miejscowości. Po II wojnie światowej stopniowo likwidowano sieć, ale dalej w
widłach Wisły i Nogatu wąskotorowe pociągi wykorzystywano do przewozu ludzi
i towarów. Kres nadszedł w latach 90. - Ostatnie rozkładowe kursy
wąskotorówki odbywały się w 1996 roku - opowiada Lipiński. - Potem PKP
zlikwidowała połączenia, wywieziono cały tabor, a tory i cała infrastruktura
ulegały powolnej dewastacji.

Trzy lata temu samorządy gminne Sztutowa, Stegny i Nowego Dworu Gdańskiego,
a także nowodworskie starostwo powiatowe i miłośnicy kolei podjęli próbę
ponownego uruchomienia kolejki. - Około 100 tysięcy złotych przeznaczyły na
ten cel samorządy, blisko 200 tysięcy wyłożyło nasze stowarzyszenie. Poza
tym członkowie stowarzyszenia przy realizacji projektu przepracowali za
darmo dziesiątki godzin - mówi prezes PTMKŻ.

Pierwsze przejazdy udało się zorganizować już w ubiegłym roku, jednak pełną
parą Żuławska Kolej Dojazdowa ruszy dopiero w tym sezonie. - Jeżdżąca
kolejka będzie na pewno kolejną atrakcją turystyczną naszego regionu -
cieszy się Mirosław Molski, starosta powiatu nowodworskiego. - Poza tym
zastanawiamy się nad jej wykorzystaniem także po sezonie, np. przy dowozie
dzieci do szkół.

przekopiował Techniks ;-)

pozdr

Temat: Dolny Śląsk dba o promocję
Będzie sieć turystyczna?

Koncepcja Subregionalnego Produktu Turystycznego Doliny Odry jest przedmiotem obrad podczas spotkania planistycznego (w czwartek 12 marca) w Gminnym Ośrodku Upowszechniania Kultury w Wińsku.
Dolny Śląsk jest obszarem bogatym pod względem turystycznym. Dlatego też istotną sprawą jest rozpropagowywanie jego walorów. Ważną, a zarazem atrakcyjną ideą dla naszego regionu jest tworzenie sieci turystycznej popularyzującej najciekawsze zakątki województwa. Idea ta realizowana jest za pośrednictwem tworzonych na naszym obszarze Subregionów Turystycznych.

Koncepcja Subregionalnego Produktu Turystycznego Doliny Odry jest w fazie realizacji. Jednak bez analizy sprawozdawczej nie można byłoby prawidłowo kontrolować jego rezultatów. W związku z tym miasto Wińsko wraz z Fundacją Partnerstwo Doliny Środkowej Odry zorganizowało spotkanie planistyczne, podczas którego zostaną poruszone istotne kwestie dla obszaru Doliny Odry. Zakres przedmiotowy obrad objął pierwsze wyniki prac nad koncepcją, bilans dotychczasowych inwestycji, które są niezbędne w opracowaniu realizacji zadań oraz zaopiniowanie analizy SWOT. Ważny punkt spotkania to także zorganizowanie zespołu zadaniowego odpowiedzialnego za współpracę w ramach Koncepcji Subregionalnego Produktu Turystycznego.

W Partnerstwie biorą udział między innymi: Urząd Miasta i Gminy Ścinawa, Urząd Gminy Wińsko, Urząd Miasta i Gminy Wołów, Urząd Miasta i Gminy Brzeg Dolny, Urząd Miasta i Gminy Prochowice, Starostwo Powiatowe w Lubinie, Starostwo Powiatowe w Wołowie, Agencja Rozwoju Regionalnego ARLEG w Legnicy, Fundacja Ekologiczna "Zielona Akcja", Stowarzyszenie Lubiąż, Legnickie Towarzystwo Entomologiczne, Stowarzyszenie na Rzecz Pomocy Publicznemu Gimnazjum w Wińsku i Jego Młodzieży, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gospodarczego i Kulturalnego Gminy Wińsko oraz Związek Gmin Zagłębia Miedziowego.

http://www.regional.pl/legnica/news.php?katid=4&aid=15013Temat: XII Memoriał Anny Lityńskiej 2005
Na Stadionie Miejskim w Brzegu odbył się tradycyjny Memoriał Anny Lityńskiej, w którym uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich z całego powiatu brzeskiego. Była to już dwunasta edycja tej imprezy, którą zorganizowali nauczyciele Zespołu Szkół Ekonomicznych, szkoły w której niegdyś uczyła Anna Lityńska.

WYNIKI

SZKOŁY PODSTAWOWE
Dziewczęta
Rocznik 1994 i młodsze: 1. Aneta Woś (4 Grodków); 2. Kamila Nowotarska (Lubsza); 3. Anna Żałowska (Skorogoszcz)
Rocznik 1993: 1. Jolanta Ubowska (Łosiów); 2. Katarzyna Skotnicka (Olszanka); 3. Natalia Jędrzejko (5 Brzeg)
Chłopcy
Rocznik 1994 i młodsi: Patryk Skowroński (Czepielowice); 2. Krystian Struk (3 Grodków); 3. Maciej Jaworski (3 Brzeg)
Rocznik 1993: 1. Tomasz Biernat (3 Grodków); 2. Dawid Wójcik (8 Brzeg); 3. Dawid Stefaniak (Łosiów)

GIMNAZJA
Dziewczęta
Rocznik 1992: 1. Magda Kurpiel (1 Brzeg); 2. Joanna Wiśniewska (2 Grodków); 3. Paulina Zyzik (3 Brzeg)
Rocznik 1991: 1. Anna Muszak (Kościerzyce); 2. Martyna Kusa (1 Brzeg); 3. Katarzyna Radzik (1 Brzeg)
Rocznik 1990: Róża Ochał (2 Grodków); 2. Małgorzata Smarduch (2 Grodków); 3. Magda Ciepiela (Kościerzyce)
Chłopcy
Rocznik 1992: 1. Łukasz Puchalski (ZS Brzeg); 2. Mateusz Machciński (2 Grodków); 3. Łukasz Chabior (Kościerzyce)
Rocznik 1991: 1. Adam Kopij (Olszanka); 2. Adrian Górka (1 Grodków); 3. Wojciech Pszczolarski (ZS Brzeg)
Rocznik 1990: 1. Łukasz Pańkowski (Olszanka); 2. Patryk Luty (2 Grodków); 3. Bartek Skotnicki (Olszanka)

SZKOŁY ŚREDNIE
Dziewczęta
Rocznik 1989: 1. Agata Żebrowska (I LO Brzeg); 2. Ewelina Opawska (ZSZ Brzeg); 3. Marzena Dżedżora (ZSE Brzeg)
Rocznik 1988: 1. Joanna Kaczmarek (ZSPS Brzeg); 2. Daria Tereszkiewicz (ZSE Brzeg); 3. Ewa Hutnik (I LO Brzeg)
Rocznik 1986-87: 1. Ewa Nierzwicka (I LO Brzeg); 2. Małgorzata Głowacz (ZSE Brzeg); 3. Anna Drozd (ZSE Brzeg)
Chłopcy
Rocznik 1989: 1. Radosław Jasiński (ZSB Brzeg); 2. Piotr Surowiak (ZSB Brzeg); 3. Filip Dymytryk (I LO Brzeg)
Rocznik 1988: 1. Wojciech Szewczyk (ZSB Brzeg); 2. Mariusz Niewiara (LO Grodków); 3. Michał Muszak (I LO Brzeg)
Rocznik 1986-87: 1. Kamil Dawidziak (ZSB Brzeg); 2. Kasjan Kryziński (ZSB Brzeg); 3. Mariusz Karasowski (ZSB Brzeg)

Organizator: ZSE Brzeg
Sędzia główny: Bogusław Nowacki
Sponsorzy: Szkolny Związek Sportowy, Urząd Miasta, Starostwo Powiatowe, MOSiR Brzeg, sklepy sportowe Team Sport, PZU S.A. inspektorat Brzeg, cukiernie: pana Kostrzewy, pana Iwanków, państwa CuperTemat: Zakorkowane miasto

Ile trzeba mieć cierpliwości i ile dosadnych słów rzuca się w czterech „ścianach” własnego samochodu wie każdy kierowca, który w godzinach szczytu musi przejechać przez Brzeg. Powodem tej sytuacji jest sznur ciężarówek i TIR-ów, które od jakiegoś czasu blokują miasto.

To bzdura. Powodem tego sa wieloletnie zadniedbania na wielu różnych szczeblach, brak wyobraźni urzędników, spychologia, nieprzygotowanie na sytuacje kryzysowe. I takie tam różne śmieszne. Mam przypomnieć watki, w których na forum alarmowano o wzmagającym się natężeniu ruchu samochodowego przez nasze miasto? Ameryki Panoramo nie odkrywasz. Poza tym to nie tylko kierowcy klną, ale wszyscy mieszkańcy i może warto by się zainteresować sprawą w sposób że tak to ujmę holistyczny, a nie płakać nad rozlanym mlekiem.

Zresztą taki ruch wzmaga natężenie wypadków na naszych lokalnych drogach, więc jest o czym donosić w ingternetowym serwisie. Szalejący fotoreproterzy w maskach mają pole do popisu. Zaiste piękną mamy panoramę powiatu - reklama dla miasta jak nic. Wypadki, gwałty, tragedie... Gratulacje .

REPREZENTACJO EURO 2012 PRZYBYWAJ !!!!


Po wypadku na moście w Oławie władze starostwa w Brzegu wystosowały pismo do Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad o wytyczenie innego objazdu. Oprócz opisu utrudnień w samym mieście i miejscowościach leżących na trasie przejazdu ciężarówek, w piśmie postawiono również kilka konkretnych pytań. Co się stanie jak podobnej awarii ulegnie most w Brzegu? Odpowiedź była budująca, ale mało optymistyczna – w takim układzie ruch będzie skierowany na inne przeprawy mostowe na terenie woj. opolskiego i dolnośląskiego. Najbliższa taka przeprawa znajduje się w... Mikolinie. Nadzieja w tym, iż władze powiatowe znajdą wreszcie sposób na rozwiązanie tej patowej sytuacji. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy starania w tej sprawie są już czynione.

Starostwo też się wysiliło. Sprawa zakorkowanego Brzegu utrudnia całemu starostwu udział w słusznej krucjacie przeciwko boguducha winnemu anonimoweu użytkownikowi, który powtórzył to, co się słyszy na lewo i prawo bez udziału forum.

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy - żadnych starań nie ma . Skoro Panorama może nieoficjalnie, to ja też. Podkreślam, że nieoficjalnie - ludzie gadają na ulichach, gdy w godzinach nocnych, w chwili przerwy pomiędzy zagłuszającym życie Relaksem a parkującymi pod Biedronką TIRami, nastawi się zmęczone ucho - oj można usłyszeć co nieco, a nawet za dużo. I nie tylko o staroście tym czy tamtym.Temat: STOP KRADZIEŻOM - Z NAMI BEZPIECZNIE


Na bazie programu prewencyjnego opracowanego przez Komendę Miejską Policji we Wrocławiu , wołowscy i dolnobrzescy policjanci od czerwca 2007 roku prowadzą własne działania pod kryptonimem: „ Stop kradzieżom z nami bezpiecznie” .

Celem rozpoczętych w czerwcu działaniach jest zapobieganie i ograniczenie przestępstw kradzieży w najbardziej zagrożonych miejscach publicznych powiatu wołowskiego. W miejscach gdzie służba patrolowa czy obchodowa policjantów nie może mieć na to istotnego wpływu: lokalach gastronomicznych, placówkach służby zdrowia, biurach, instytucjach, środkach komunikacji miejskiej, centrach handlowych jak również miejscach zamieszkania (lokale mieszkalne).

Działaniami objęte są wszystkie osoby przebywające na terenie powiatu wołowskiego i ich mienie prywatne: wartościowe rzeczy osobiste, portfele, dokumenty, telefony komórkowe itp.).

Zadania realizowane są poprzez dotarcie dzielnicowych do wszystkich miejsc zagrożonych i podjęcie w ich rejonie, środowisku działań prewencyjnych, uświadomieniu społeczeństwu (mieszkańcy, kierownictwo oraz pracownicy biur, instytucji, lokali gastronomicznych, placówek służby zdrowia, klienci centrów handlowych, pasażerowie środków komunikacji miejskiej) istnienie niebezpieczeństwa kradzieży mienia oraz wskazanie jednocześnie sposobów unikania wymienionych zagrożeń, wyczuleniu społeczeństwa na lepsza ochronę swojego mienia poprzez przypominanie o właściwym zabezpieczeniu w/w mienia w miejscach użyteczności publicznej a także pozostawienie plakatu oraz ulotek.

Działania są finansowane przez Starostwo Powiatowe w Wołowie, Urząd Miasta i Gminy Wołów, Urząd Miasta Brzeg Dolny . Dodatkowe koszty ponosi Policja (sprzęt, materiały biurowe, paliwo, itp.) Działania wołowskiej i dolnobrzeskiej Policji są objęte patronatem medialnym przez tygodnik powiatu wołowskiego Kurier Gmin.

www.wolow.policja.gov.plTemat: Święto Flagi Narodowej
Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej - bo tak brzmi pełna nazwa święta, ustanowiono zaledwie trzy lata temu. Pewnie nieprzypadkowo przypada ono w dniu 2 -go maja. W czasach PRL-u, właśnie 2 maja zdejmowano flagi po święcie 1 Maja (Święto Pracy), aby nie były eksponowane w dniu rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Dzień 2 maja - można powiedzieć - obfituje w święta. W tym dniu obchodzimy także rocznicę wybuchu III Powstania Śląskiego (w tym roku 86-tą), Dzień Polonii i Polaków za granicą oraz Dzień Senatu RP. W dniu obchodów tych czterech świąt jednocześnie – opolskie uroczystości wojewódzkie odbyły się na Górze Świętej Anny. Udział w nich wzięli, między innymi: Wiceminister Edukacji Narodowej Sławomir Kłosowski, parlamentarzyści: Teresa Ceglecka-Zielonka i Mieczysław Walkiewicz (PiS), Marek Kawa (LPR), Danuta Jazłowiecka (PO), Tomasz Garbowski (SLD), senator Ryszard Ciecierski (PO), Wojewoda Opolski Bogdan Tomaszek, Marszałek Województwa Opolskiego Józef Sebesta, samorządowcy, kombatanci, pracownicy OUW, przedstawiciele wojska, policji, straży pożarnej, sądownictwa, poczty sztandarowe opolskich szkół, noszących imię Powstańców Śląskich. Powiat brzeski reprezentowali na tych uroczystościach: Starosta Powiatu Brzeskiego Maciej Stefański, Wójt Gminy Olszanka Jerzy Dróbka oraz radny RM w Brzegu Marek Zwierzyński (PiS). Uczestnicy wzięli udział w uroczystej mszy świętej w Bazylice Świętej Anny w intencji Powstańców Śląskich i działaczy spod znaku Rodła. Po mszy św. przeszli pod pomnik Jana Pawła II, pod którym złożyli kwiaty. Następnie zaś kilkusetosobowa kolumna przemaszerowała pod Pomnik Czynu Powstańczego. Tam odbyła się główna część obchodów. Przemówienia wygłosili: Sławomir Kłosowski, Bogdan Tomaszek i Józef Sebesta. Po przemówieniach poszczególne delegacje obecne na uroczystości złożyły wiązanki kwiatów pod pomnikiem Czynu Powstańczego, oddając hołd powstańcom. Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna. Uczniowie gimnazjum ze Zdzieszowic przedstawili montaż słowno-muzyczny, a orkiestra z Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej z Kędzierzyna-Koźla zagrała big bandowe standardy. Uroczystości na Górze Św. Anny zakończył piknik, podczas którego serwowano kiełbaski na gorąco.
RRTemat: IV Finał Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki GIM HIT
20 kwietnia 2006 roku w sali widowiskowej Jasielskiego Domu Kultury odbył się koncert finałowy IV Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki GIM HIT. To niezwykłe widowisko muzyczne rozpoczęło się występem Mateusza Mijala, absolwenta Gimnazjum Nr 2 w Jaśle, a obecnie wokalisty zespołu SKANGUR oraz aktora Teatru Rozrywki w Chorzowie. Warto dodać, że Mateusz jest również zdobywcą Grand Prix konkursu Tęczowe Piosenki Jana Wojdaka. W sali wypełnionej po brzegi, rozpoczęły się zmagania finalistów, których prezentowali publiczności prowadzący - Karolina Gnat i Mariusz Zieliński. 15 prezentacji finałowych oceniało profesjonalne jury
Pomysłodawcą i głównym reżyserem konkursu jest Piotr Korczyński, nauczyciel w Gimnazjum nr 2, dźwiękowiec znany z obsługi wielu imprez artystycznych w Polsce.
To jakże ogromne przedsięwzięcie nie mogłoby się odbyć bez pomocy sponsorów, a są nimi: Urząd Miasta w Jaśle, Zakład Gazowniczy w Jaśle, LOTOS Jasło, Polisa-Życie S.A., PKO Bank Polski, Poszukiwania Nafty i Gazu w Jaśle, Urząd Marszałkowski, Starostwo Powiatowe w Jaśle, Studio 04, Korek Sound, Bank PEKAO S.A., Frogart, Huta Szkła w Jaśle, Zamex. Patronat honorowy nad konkursem już po raz drugi objął Urząd Marszałkowski i Wojewoda Podkarpacki. Instytucje te skierowały do organizatorów wiele ciepłych słów, które prowadzący odczytali zgromadzonej na sali publiczności. Patronat medialny nad konkursem sprawowali: TVK Oskar-Vectra, TVP 3 Rzeszów, Radio Rzeszów, Super Nowości, Podkarpacie, Obiektyw Jasielski, INTERGAL oraz TVK Jasło Program Miejski. Jak co roku salę widowiskową i pomoc zaoferował Jasielski Dom Kultury.
I miejsce oraz zestaw komputerowy wyśpiewała sobie piosenką Och życie, kocham cię nad życie Martyna Zając, która reprezentowała Przecław (koło Szczecina). Zwyciężczyni otrzymała również nagrodę specjalną, którą przyznała Elżbieta Skrętkowska, a jest nią udział w programie TVP2 „Szansa na sukces”. Nagrody w imieniu sponsorów wręczała Dyrektor Gimnazjum Nr2 z Oddziałami Integracyjnymi w Jaśle, Pani Aleksandra Zajdel - Kijowska.
Znakomicie przygotowany finał rejestrowały: Radio Rzeszów, TV Oscar, TVK Jasło Program Miejski, TV Obiektyw Krosno, które w najbliższym czasie przedstawią obszerne relacje z przebiegu konkursu. Aktualne informacje o konkursie oraz fotki z finału znajdują się w Internecie na stronie www.gimhit.prv.pl .
Organizatorzy konkursu - nauczyciele i uczniowie gimnazjum - po raz kolejny przygotowali dla jasielskiej publiczności widowisko artystyczne na najwyższym poziomie z profesjonalną organizacją, za co należą się im wielkie słowa uznania.

źródło: TV JasłoTemat: III Wołomiński Zlot Pojzadów Zabytkowych 29.09.07 r.
Wołomińscy Miłośnicy Dawnej Motoryzacji,
Powiatowa Galeria "Korozja i Kolor"
oraz pub "Taaka Ryba" w Wołominie
mają zaszczyt zaprosić na kolejny, III już Wołomiński Zlot Pojazdów Zabytkowych "Szlakiem Bitwy Warszawskiej 1920 roku", który odbędzie się dnia 29 września 2007 r. (ostatnia sobota września);

Program:
Godz. 10.00 Spotkanie pod Galerią Powiatową "Korozja i Kolor", przy Urzędzie Starostwa Powiatowego w Wołominie, ul. Prądzyńskiego 3
godz. 11.00 Wyjazd do Ossowa
godz. 11.20 Postój na błoniach Ossowa, zwiedzanie pomnika gen. Hallera, kapliczki, cmentarza oraz prelekcja o roli Ossowa w "Cudzie nad Wisłą" w 1920 r.
godz. 12.30 Przejazd do Radzymina
godz. 13.00 Postój przy cmentarzu żołnierzy poległych w 1920 roku w Radzyminie, zapalenie zniczy na mogiłach żołnierzy (prosimy zabrać znicze ze sobą), prelekcja dotycząca Bitwy Warszawskiej w 1920 i miejsca Radzymina w wydarzeniach z tamtych lat, wygłoszona przez Prezesa Towarzystwa Przyjaciół Radzymina
godz. 14.00 Przejazd do Dąbrówki
godz. 14.30 Poczęstunek (ognisko) na placu obok Urzędu Gminy Dąbrówka, prelekcja o historii Dąbrówki
godz. 15.30 Powrót do Wołomina
godz. 16.30 Wręczenie nagród załogom w pubie "Taaka Ryba" w Wołominie oraz zakończenie zlotu.

Uwaga!
Podane godziny mają charakter orientacyjny, w trakcie zlotu mogą ulec zmianom ze względu na nieprzewidziane okoliczności, które mogą wystąpić na trasie przejazdu.

Wszelkie informacje udzialam pod nr 667 215 769 lub pod adresem karolbonski@o2.pl"

Ze względów organizacyjnych prosiłbym o jak najszybsze zgłaszanie chęci udziału w zlocie, co ułatwi mi prace organizacyjno- logistyczne:)

Udział jest oczywiście bezpłatny. Na miejscu będzie można zakupić literaturę i pamiątki dotyczące "Bitwy Warszawskiej 1920" autorstwa Towarzystwa Przyjaciół Radzymina oraz Ossowa w, moim zdaniem atrakcyjnych cenach:) Dla uczestników przewidziane są znaczki zlotowe oraz inne atrakcje

Dla osób, które miałyby chęć przyjechać spoza okolic Warszawy mogę pomóc zorganizować miejsce noclegowe w hotelu "Liwia" w Wołominie, który znajduje się około 300 m od pubu, w którym zakończymy imprezę.

Pragnę też dodać, że jest to chyba jedyna tego typu impreza motoryzacyjna na prawym brzegu Wisły, a w zeszłym roku udział wzięło prawie 80 załóg:)

Pozdrawiam i serdecznie zapraszam,
Karol BońskiTemat: III Wołomiński Zlot Pojzadów Zabytkowych 29.09.07 r.

Wołomińscy Miłośnicy Dawnej Motoryzacji,
Powiatowa Galeria "Korozja i Kolor"
oraz pub "Taaka Ryba" w Wołominie
mają zaszczyt zaprosić na kolejny, III już Wołomiński Zlot Pojazdów Zabytkowych "Szlakiem Bitwy Warszawskiej 1920 roku", który odbędzie się dnia 29 września 2007 r. (ostatnia sobota września);

Do udziału zapraszamy właścicieli samochodów oraz motocykli wyprodukowanych do 1982 roku oraz innych pojazdów klasycznych (np. Trabant, Wartburg, MB w123, w126, citroen CX, PF 125p, Polonez do '86 i inne) wg. uznania organizatorów.

Program:
Godz. 10.00 Spotkanie pod Galerią Powiatową "Korozja i Kolor", przy Urzędzie Starostwa Powiatowego w Wołominie, ul. Prądzyńskiego 3
godz. 11.00 Wyjazd do Ossowa
godz. 11.20 Postój na błoniach Ossowa, zwiedzanie pomnika gen. Hallera, kapliczki, cmentarza oraz prelekcja o roli Ossowa w "Cudzie nad Wisłą" w 1920 r.
godz. 12.30 Przejazd do Radzymina
godz. 13.00 Postój przy cmentarzu żołnierzy poległych w 1920 roku w Radzyminie, zapalenie zniczy na mogiłach żołnierzy (prosimy zabrać znicze ze sobą), prelekcja dotycząca Bitwy Warszawskiej w 1920 i miejsca Radzymina w wydarzeniach z tamtych lat, wygłoszona przez Prezesa Towarzystwa Przyjaciół Radzymina
godz. 14.00 Przejazd do Dąbrówki
godz. 14.30 Poczęstunek (ognisko) na placu obok Urzędu Gminy Dąbrówka, prelekcja o historii Dąbrówki
godz. 15.30 Powrót do Wołomina
godz. 16.30 Wręczenie nagród załogom w pubie "Taaka Ryba" w Wołominie oraz zakończenie zlotu.

Uwaga!
Podane godziny mają charakter orientacyjny, w trakcie zlotu mogą ulec zmianom ze względu na nieprzewidziane okoliczności, które mogą wystąpić na trasie przejazdu.

Wszelkie informacje udzielam pod nr 667 215 769 lub pod adresem karolbonski@o2.pl"

Ze względów organizacyjnych prosiłbym o jak najszybsze zgłaszanie chęci udziału w zlocie, co ułatwi mi prace organizacyjno- logistyczne:)

Udział jest oczywiście bezpłatny. Na miejscu będzie można zakupić literaturę i pamiątki dotyczące "Bitwy Warszawskiej 1920" autorstwa Towarzystwa Przyjaciół Radzymina oraz Ossowa w, moim zdaniem atrakcyjnych cenach:) Dla uczestników przewidziane są znaczki zlotowe oraz inne atrakcje

Dla osób, które miałyby chęć przyjechać spoza okolic Warszawy mogę pomóc zorganizować miejsce noclegowe w hotelu "Liwia" w Wołominie, który znajduje się około 300 m od pubu, w którym zakończymy imprezę.

Pragnę też dodać, że jest to chyba jedyna tego typu impreza motoryzacyjna na prawym brzegu Wisły, a w zeszłym roku udział wzięło prawie 80 załóg

Pozdrawiam i serdecznie zapraszam,
Karol Boński
Temat: Nowe godziny urzędowania UM

Ostanio przeczytałem, że UM zmienia od września godzinu urzędowania - zamiast od 7-15 we wtroki-piątki i w poniedziałek od 8-16, na jeszcze bardziej sprzyjające urzędnikom od 7'15 do 15'15.
I jak teraz petent ma skorzystać z wątpliwej przyjemności kontaktu z UM niepracując w Brzegu i niebiorąc urlopu?
mejlem sprawy się nie załatwi, bo z regułu jest obecność obowiązkowa przy składaniu pism. beznadzieja !!! petentowi zawsze - wiatr w oczy, nóż w plecy ...itd


W związku ze zmianami godzin pracy Urzędu Miasta oraz pojawiającymi się z tego powodu negatywnymi komentarzami, chciałabym wyjaśnić, że po pierwsze: czas pracy urzędu, który obowiązywał wcześniej, tj. poniedziałki od 8.00 do 16.00 oraz w pozostałe dni tygodnia od 7.00 do 15.00 wcale nie zmienił się diametralnie. Wcześniej w poniedziałki pomiędzy godziną 15.00 i 16.00 praktycznie urząd był opustoszały pod względem odwiedzin interesantów.
Po drugie, obecność przy składaniu pism w Biurze Podawczym Urzędu nie jest wcale obowiązkowa, ponieważ najważniejszy jest podpis na składanym piśmie, a pismo może zostać dostarczone zarówno przy pomocy rodziny lub bliskiej osoby, jak również przesłane pocztą.
Po trzecie, obecność jest wymagana przy składaniu wniosku o dowód i przy odbiorze dowodu, a dla tych, którzy nie mają możliwości dotarcia w ciągu tygodnia (dni pracujących) uruchomiliśmy pracujące w soboty Biuro Spraw Obywatelskich oraz USC (gdzie potwierdza się wniosek o dowód). Są one czynne tak, jak w pozostałe dni pracujące, tj. od 7.15 do 15.15.
Zmiana godzin została dostosowana również do pracy innej jednostki samorządowej – Starostwa Powiatowego, którego niektóre wydziały mieszczą się również w budynku Urzędu Miasta.
Natomiast, w chwili obecnej, po rozmowie z panią Sekretarz Miasta, mogę poinformować, że planowany jest montaż skrzynki na zewnątrz budynku Urzędu, do której będzie można wrzucać (po godzinach pracy UM) pisma, oczywiście z pełnymi danymi i własnoręcznym podpisem. Ze strony UM do nadawcy trafi potwierdzenie wpłynięcia takiego pisma oraz informacja o sposobie (terminie) załatwienia sprawy.
Ponadto wiem, że nasz UM przygotowuje się do wprowadzenia elektronicznego systemu obsługi (tzw. e-Urząd), więc pewnie problem mailowego załatwiania spraw w Urzędzie Miejskim również ulegnie poprawie.Temat: ZLOT MOTOCYKLI CIĘŻKICH GOLINA 2009
15 – 16 – 17 maj 2009 r.
ZLOT MOTOCYKLI CIĘŻKICH GOLINA 2009
Starostwo Powiatowe Wołów, Klub Motocyklowy DWL z Brzegu Dolnego zapraszają wszystkich miłośników motocykli "nowych,
zabytkowych i ciekawych" na „ZLOT MOTOCYKLI CIĘŻKICH GOLINA 2009”. Zlot odbędzie się na terenie Ośrodka Wypoczynkowego w
lesie nad stawami w miejscowości Golina k/Wołowa (woj. Dolnośląskie 5 km od Wołowa), przy trasie Rawicz-Wołów.

PROGRAM ZLOTU
Piątek, 15 maja
11.00 – 21.00 Przyjmowanie gości - uczestników zlotu, ciepły bigosik dla przybyłych uczestników.
19.00 Otwarcie zlotu
19.15 - Koncerty kapel Bluesowych i Rockowych:
- Under Parental Advisory,
- Apokalipsa,
- Birma Blues Band

Sobota, 16 maja
9.00- 10.30 Śniadanie,
11.00 Wyjazd do Pocysterskiego Kompleksu Klasztornego w Lubiążu (20 km) - zwiedzanie zabytku,
13.00 Wyjazd do Wołowa na paradę,
13.30 Parada ulicami miasta, wjazd na Stadion Miejski, runda wokół płyty boiska, udział w przygotowanych konkurencjach:
sprawnościowych, siłowych i innych organizowanych i nagradzanych przez Burmistrza Miasta i Gminy Wołów oraz dyrektora Ośrodka
Sportu i Rekreacji w Wołowie,
16.30 Powrót do Goliny na obiad,
17.00 -18.30 Obiad,
19.00 Koncerty kapel Bluesowych i Rockowych:
- Apokalipsa,
- Birma Blues Band,
- Manson Band,
- Jacek Baran & Blues Connection
W międzyczasie dodatkowe atrakcje ! ! ! ! ( panienki na rurce albo bez i bez odzienia)
Niedziela, 17 maja
9.00 Śniadanie w jadłodajni zlotowej - indywidualnie,
12.00 Zakończenie Zlotu.

Wlot na zlot:
- 90 pln kierowca
- 45 pln plecaczek


Szanowne Grono Emerytowanych Motocyklistów (w wieku 65 i więcej wiosenek) - wjazd free.
W cenie tej zawarte są:
- przede wszystkim DOBRA ZABAWA przy Świetnych Kapelach w doborowym towarzystwie
- blacha zlotowa
- grochówka w piątek
- śniadanie i obiad w sobotę

Cena bez wyszynku
- 65 pln kierowca
- 30 pln plecaczek


Na terenie zlotowiska można wynająć 5 domków z trzema pojedynczymi miejscami do spania – kto pierwszy ten lepszy!
Dla Uczestników Zlotu postawionych będzie 9 wojskowych namiotów z dziesięcioma łóżkami polowymi za free.
Kto chce, może przyjechać z własnym namiotem i rozbić go koło swojego motura.
UWAGA! Nie zapewniamy pościeli – zabrać własne śpiwory i ewentualnie materace bądź karimaty na zagęszczenie w namiotach
wojskowych.Temat: III Wołomiński Zlot Pojzadów Zabytkowych 29.09.07 r.
W imieniu kolegi zamieszczam info - byłem w zeszłym roku polecam.
Wołomińscy Miłośnicy Dawnej Motoryzacji,
Powiatowa Galeria "Korozja i Kolor"
oraz pub "Taaka Ryba" w Wołominie
mają zaszczyt zaprosić na kolejny, III już Wołomiński Zlot Pojazdów Zabytkowych "Szlakiem Bitwy Warszawskiej 1920 roku", który odbędzie się dnia 29 września 2007 r. (ostatnia sobota września);

Program:
Godz. 10.00 Spotkanie pod Galerią Powiatową "Korozja i Kolor", przy Urzędzie Starostwa Powiatowego w Wołominie, ul. Prądzyńskiego 3
godz. 11.00 Wyjazd do Ossowa
godz. 11.20 Postój na błoniach Ossowa, zwiedzanie pomnika gen. Hallera, kapliczki, cmentarza oraz prelekcja o roli Ossowa w "Cudzie nad Wisłą" w 1920 r.
godz. 12.30 Przejazd do Radzymina
godz. 13.00 Postój przy cmentarzu żołnierzy poległych w 1920 roku w Radzyminie, zapalenie zniczy na mogiłach żołnierzy (prosimy zabrać znicze ze sobą), prelekcja dotycząca Bitwy Warszawskiej w 1920 i miejsca Radzymina w wydarzeniach z tamtych lat, wygłoszona przez Prezesa Towarzystwa Przyjaciół Radzymina
godz. 14.00 Przejazd do Dąbrówki
godz. 14.30 Poczęstunek (ognisko) na placu obok Urzędu Gminy Dąbrówka, prelekcja o historii Dąbrówki
godz. 15.30 Powrót do Wołomina
godz. 16.30 Wręczenie nagród załogom w pubie "Taaka Ryba" w Wołominie oraz zakończenie zlotu.

Uwaga!
Podane godziny mają charakter orientacyjny, w trakcie zlotu mogą ulec zmianom ze względu na nieprzewidziane okoliczności, które mogą wystąpić na trasie przejazdu.

Wszelkie informacje udzialam pod nr 667 215 769 lub pod adresem karolbonski@o2.pl"

Ze względów organizacyjnych prosiłbym o jak najszybsze zgłaszanie chęci udziału w zlocie, co ułatwi mi prace organizacyjno- logistyczne:)

Udział jest oczywiście bezpłatny. Na miejscu będzie można zakupić literaturę i pamiątki dotyczące "Bitwy Warszawskiej 1920" autorstwa Towarzystwa Przyjaciół Radzymina oraz Ossowa w, moim zdaniem atrakcyjnych cenach:) Dla uczestników przewidziane są znaczki zlotowe oraz inne atrakcje

Dla osób, które miałyby chęć przyjechać spoza okolic Warszawy mogę pomóc zorganizować miejsce noclegowe w hotelu "Liwia" w Wołominie, który znajduje się około 300 m od pubu, w którym zakończymy imprezę.

Pragnę też dodać, że jest to chyba jedyna tego typu impreza motoryzacyjna na prawym brzegu Wisły, a w zeszłym roku udział wzięło prawie 80 załóg

Pozdrawiam i serdecznie zapraszam,
Karol BońskiTemat: Cadbury Schweppes w Skarbimierzu. Inwestycja za 100 mln Euro
Oczywiscie masz racje. Tez mnie ta wypowiedz bardzo zdziwila,ale... musisz wiedziec jedno- mianowicie pan Mazurkiewicz jest najwieksza "horągiewką" na naszej lokalnej renie politycznej, czyli jak wiatr zawieje tak on sie ustawi. Jest posmiewiskiem nie tylko ludzi z urzedu i starostwa ale i calego miasta. Koles byl zagorzalym komunista, ktory nagle po zmianie nastroju przemienil sie cudownie na milosnika solidarnosci. Smiech na sali. Dal mnie bez zadnych ogrodek ten koles jest Judaszem - zdrajca, zdrajca swojego miasta, podobnie jak wszyscy przekupnicy opowiadajacy sie za opolem (moze bardziej za swoimi stolkami), dla ktorych nasze piekne miasto sie w ogole nie liczy. Mydla nam oczy, i zagarniaja kase szkodzac miastu. Tak nastepny bohater Stankiewicz-wiceburmistrz, ktory byl kiedys wicewojewoda, przy probie secesji pare lat temu mowil zeto bez sensu, ze Brzeg wiele zyska, a on wiele zrobil. Minelo pare lat i co zrobil? Co Brzeg zyskal? Miasto przezywa kryzys podbny do tych jaki przezywal przed wiekami po pozarach, a koles dale trzyma sie stolka. Nastepny bohater Wojcik- koles ktory siedzi w opolu, przeciez nigdy nie powie ze we wrocku bedzie nam lepiej, bo straci prace. Brzeg ich w ogole nie intresuje!!!!!
Polaczenie gmin to super sprawa. Musi do tego dojsc, bo inaczej nastepny heros - Pulit zniszczy calkowicie lotnisko, doprowadzi wszytko do upadku, ale bedzie mial klub w 4 lidze (juz nie dlugo bo na pewno spadna). Pulit byl wiceburmistrzem, sa zaoferowal odlaczenie gminy wiejskiej (obecnie Skarbimierz), od miesjskiej. Kiedy to nastapilo, koles wskoczy na wojta tej gminy, i rzadzi tam do dzisiaj. To jest przyklad co dzialoby sie z Polska gdyvby do wladzy dorwalsie Lepper. Pulit to nasz lokalny Lepper. Burackie mylslenie, zdrada, obluda, oklamywanie ludzi z gminy, ze miasto jest bardzo zle, a on jest dobry, rzkradanie lotniska!! sprzedawanie za bezcen plyt, zeby zarobic kilka zlotych, i unieruchomic lotnisko, to myslenie buraka. Obiecywanie ludziom gruszek na wierzbie. ALe dla mnieJudaszami sa tez wszyscy ktorzy na to sie zgodzili! jak tak mozna? To chamstwo! Brak odwagi. Nasz super starosta, pize ze nie ma po co odlaczac sie od opolszczyzny. Tym samym daje dowod "jak swietne "rozeznanie" ma w syt naszego powiatu i wojewodztwa(raczej zaboru), i woj,dolnoslaskiego, albo powiatu opolskiego. Co ich obchodzi, ze ludzi w Brzegu maleje w takim tepie jak nigdy, co ich obcodzi ze w Brzgu wszystko pada, co ich obchodzi, ze Brzeg staje sie ruina i rudera, co ich obchodza ludzie, ktorzy dojezdzaja do "beznadziejnego" dolnoslaskiego do pracy(a jest ich baaaardzo wiele). Przeciez jest super.Temat: Priorytetowe drogi
[OŁAWA]

Rozjeżdżają nam drogi

dodano: 20.10.2008

Burmistrz i wójt za, ale starosta już nie. Taki jest stosunek naszych władz do pomysłu starosty brzeskiego, by wspólnie walczyć o budowę przeprawy mostowej na Odrze

Przeprawa miałaby powstać w Brzezinie. Zdaniem brzeskiego starosty Macieja Stefańskiego to jedyny ratunek nie tylko dla tego powiatu, ale również oławskiego i namysłowskiego.
Dlatego brzeski starosta zorganizował w piątek 10 października na Zamku Piastów Śląskich w Brzegu ponadregionalne spotkanie władz tych trzech powiatów. Zaprosił też m.in. wojewodę opolskiego i marszałka , kierownictwo Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Opolu, przedstawicieli policji, oraz wójtów i sołtysów.
Z Oławy przybyli burmistrz Franciszek Październik, Wojciech Drożdżal - jako reprezentant starosty - oraz Jan Kownacki w charakterze przedstawiciela wójta gminy Oława.
- To, co się dzieje na drogach, to jest dramatyczna sytuacja dla naszych powiatów! Cierpią mieszkańcy, cierpią zabytki! - grzmiał na sali starosta Stefański i przekonywał, że budowa mostu na Odrze to jedyne wyjście z drogowego kryzysu. - To nasza wspólna sprawa, musimy walczyć, by budowa przeprawy znalazła się w planach rządowych - mówił.
Swoją koncepcję określił w trzech punktach. Realizacja pierwszego to piątkowe spotkanie. Drugi - to kolejna konferencja, tym razem z udziałem posłów z województw dolnośląskiego i opolskiego. Trzeci określił krótko: - Jeśli lobbowanie w rządzie nie poskutkuje, zablokujemy brzeski most.
Swoje poparcie dla koncepcji starosty wyrażali po kolei wszyscy zebrani, w tym również miejskie i gminne władze Oławy.
- Myślę, że każde rozwiązanie na tej trasie jest konieczne - uzasadniał swoją decyzję burmistrz Franciszek Październik.
Podobnego zdania był Jan Kownacki. Dodał, że miasto opracowuje koncepcję obwodnicy i prosił, by tę informację uwzględnić w liście do ministerstwa.
Brzeskiej idei nie poparł - jako jedyny - oławski starosta. - My również walczymy o przeprawę, więc nie możemy was poprzeć. Mamy swój interes na swoim terenie - mówił Wojciech Drożdżal w imieniu starosty. Podkreślił, że przeprawa na Odrze w Brzegu nie zagwarantuje odciążenia Oławy.
Na wieść o tym, zebranym zrzedły nieco miny.
Na zakończenie spotkania Maciej Stefański powiedział: - Mam nadzieję, że starosta oławski jeszcze zmieni zdanie i jednak przyłączy się do nas.
Z kolei delegacja oławska wyraziła obawy co do tego, czy władze powiatu brzeskiego nie przeniosą swojej walki na dalszy plan, gdy tylko most w Oławie zostanie dopuszczony do ruchu dla samochodów powyżej 2 ton.

(P)

http://www.gazeta.olawa.pl/aktualnosci,wiecej,2247.htm
Strona 1 z 3 • Znaleźliśmy 111 postów • 1, 2, 3